Press "Enter" to skip to content

8 ročník Hrdí na rodinu sa začína omšou v katedrále

Last updated on 21. júla 2019

Dnes o 13 hodine sa Svätou omšou v katedale sv. Martina začína 8. ročník pochodu „Hrdí na rodinu.“ Výkonný sekretár KBS Anton Ziolkovský vyjadril akcii na svojom facebookovom profile v mene katolíckych biskupov podporu. V stanovisku sa píše – ôsmy ročník pochodu „hrdí na rodinu“ sa teší aj podpore katolíckych biskupov.

Začína sa o 14:30. O 13 hodine bude Mons. Haľko slúžiť pre rodiny Svätú omšu. Viaceré diecézy informovali o tomto podujatí aj kňazov vo farnostiach. Rodine stále chýba dostatočná spoločenská podpora. Najmä, ak je v nej viacej detí. Je však Božím darom, preto sa treba tešiť, ak ju máme. Tento pochod pripomína, že každé dieťa potrebuje otca a mamu. Pochod „hrdí na rodinu“ si zaslúži našu podporu. Nech sa vydarí ročník pochodu “hrdí na rodinu” sa teší aj podpore katolíckych biskupov.

Spoluorganizátor pochodu Anton Chromík na pochod pozval všetkých ľudí bezohľadu na politické presvedčenie a príslušnosť k náboženstvu: „Pochod Hrdí na rodinu je apolitický a občiansky. Nikto z nás nestráca svoju náboženskú identitu či politické presvedčenie, hodnoty rodiny sú však prirodzene vložené do každého z nás, či sme katolíci, protestanti alebo príslušníci iných vierovyznaní. Spája jedna úžasná vec: spoločná prirodzená úcta k rodine, láska k otcovi a mame a láska k všetkým deťom, ktoré si zaslúžia otca a mamu. Neprichádzame protestovať, neprichádzame s nenávisťou, prídeme ukázať radosť z rodiny.“

Napriek tomu sa Chromík dostal do silnej kritiky zo stranu predsedu KDH, ktorý oznámil, že sa pochodu nezúčastní, pretože sa obáva, že Chromík chce vstúpiť do politiky a zneužiť ho. Chromík verejne svoj vstup do politiky vylúčil a uviedol, že „Nebránime nikomu robiť dobro. Rovnako ako sa s láskou pozeráme aj na tých, ktorí naše hodnoty nezdieľajú.“

Na kandidátke KDH do eurovolieb kandidoval zakladateľ Dobrej noviny Marián Čaučík. Ak Hlina odmietol účasť na pochode, lebo sa obáva, že vstupom Chromíka do politiky by mohlo prísť k zneužitiu pochodu, logicky z toho vyplýva, že Marián Čaučík ako zakladateľ Dobrej Noviny vstupom na kandidátku KDH túto akciu mladých koledníkov politicky vstupom na kandidátku KDH zneužil.

Program pochodu Hrdí na rodinu.

Michal Pátrovič

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial