Press "Enter" to skip to content

Maďari investujú do rodín, aby zastavili vymieranie. Narodilo sa najviac detí za 20 rokov

Last updated on 12. mája 2019

Prorodinná maďarská štátna politika prináša dlhodobé výsledky. Dokladom toho je Maďarsko, kde za posledných osem rokov klesol počet potratov o tretinu, rozvodov o 22 percent a počet uzatvorených manželstiev sa zvýšil o 43 percent. A v minulom roku sa narodilo najviac detí za posledných 20 rokov.

Za prekvapivo pozitívnym trendom však stojí dôsledná prorodinná politika maďarského štátu a ohromné finančné náklady. Maďarsko dnes vynakladá na podporu rodín 5 percent hrubého domáceho produktu, čo je dvakrát toľko ako v roku 2010. Ako hovorí maďarská ministerka pre rodinu, opatrenia, ktoré začali pred deviatimi rokmi, boli reakciou na demografickú krízu. Odpovedali tiež na vôľu spoločnosti, v ktorej rodina stále zohráva dôležitú úlohu. Rozhodli sme sa budovať krajinu priateľskú rodinám a podporiť manželov, ktorí vychovávajú deti, uviedla Katalin Novak.

Ako uviedla, maďarská prorodinná politika sa stretáva so silnou kritikou v zahraničí. Jeden zo švédskych ministrov ju označil na “nacistickú”. To nie je normálne, zdôrazňuje maďarská ministerka. Za radikálov skôr označuje tých, ktorí si myslia, že pre Európu je dnes jediná voľba masová imigrácia. Naším základným cieľom je vytvorenie možností, aby mladí Maďari mohli slobodne rozhodovať o svojom živote. Čo v tomto spočíva krajná pravica, pýta sa maďarská ministerka pre rodinu.

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial