Press "Enter" to skip to content

Podľa agentúry AKO najviac narástol Kotleba

Agentúra AKO zverejnila májový predvolebný prieskum preferencií. Prvé miesto si udržala strana SMER-SD. Strana Roberta Fica by v ňom získala 19,1 percenta, teda o takmer percento menej ako v aprílovom prieskume. Druhí by skončili po rozhodnutí Najvyššieho súdu SR o nerozpustení strany, výrazne posilnení kotlebovci, ktorí by získali 13,9 percenta preferencií. Podľa HN je ĽSNS na historickom maxime.

ĽSNS získala v aprílovom prieskume 11,5 percenta, ide teda o vzostup o vyše dva percentuálne body. Podľa HN ide o historické maximum strany. Na treťom mieste sa umiestnila koalícia Progresívneho Slovenska a Spolu so ziskom 13,7 percenta, štvrtí by skončili liberáli zo SaS s 13,1-percentnou podporou.

Nasledujú Sme rodina (8,3%), SNS (8,0%), KDH (6,6%) a Most-Híd, ktorý by získal minimálnu, päťpercentnú podporu, potrebnú na vstup do parlamentu.

Agentúra AKO uskutočnila prieskum v dňoch 29.4. až 6.5. formou telefonického dopytovania. Výberovú reprezentatívnu vzorku tvorilo 1000 respondentov. Otázka znela: „Ak by sa parlamentné voľby do NR SR konali najbližší víkend, ktorej politickej strane by ste dali Váš hlas? Prečítam vám ich v náhodnom poradí.“

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial