Press "Enter" to skip to content

Kotlebovci vzídu zo súdu len posilnení

Last updated on 11. apríla 2019

Rozhodovanie Najvyššieho súdu SR o rozpustení ĽSNS sa bez ohľadu na výsledok skončí posilnením kotlebovcov a ĽSNS. Ak by súd rozhodol o rozpustení kotlebovej strany, voliči ĽSNS sa ešte väčšmi zmobilizujú, pretože slovenské politické dejiny jednoznačne dokazujú, že najúspešnejšie sa politická kariéra buduje na pocite krivdy.

Rozpustiť 10 percentnú stranu nie je to isté ako dvoj percentnú. Kotleba nie je fenoménom svojej politiky, ale odrazom frustrácie a tá frustrácie je produktom štandardnej politiky. Ak si myslia štandardní politici, že po rozpustení ĽSNS sa uvolní balík 300 000 voličov, ktorých vedia osloviť, tak sú na veľkom omyle.

Na druhej strane je faktom, že ak Najvyšší súd SR kotlebovcov nerozpustí, bude to znamenať ich legitimizáciu v politickom systéme. Nerozpustenie strany, ktorú politická elita krajiny nazýva fašistickou, znamená, že fašistickou nie je. Táto skutočnosť premaľuje politickú mapu Slovenska, pretože z ĽSNS sa stane potenciálna vládna koaličná strana. Legitimizáciou ĽSNS sa pre opozíciu vzdiaľuje vízia, že vymenia po voľbách SMER a SNS.

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial