Press "Enter" to skip to content

Takmer 200 amerických firiem žiada vykonávanie potratov v Amerike

Last updated on 27. júna 2019

Výkonný riaditeľ spoločnosti Twitter Jack Dorsey sa pridal k zoznamu už vyše180 spoločností, ktoré organizujú kampaň financovanú spoločnosťou Planned Parenthood o zrušení zákazov vykonávania potratov v jednotlivých amerických štátoch. Planned Parenthood je najväčší poskytovateľ potratov v USA a popredný podporovateľ politikov Demokratickej strany presadzujúcej potraty do 9 mesiaca tehotenstva. Spoločnosti na zozname vyhlásili, že zákaz potratov ide proti ich „podnikovej kultúre,“ a je „zlý pre biznis.“

Spoločnosti sa objavili na celej strane denníka The New York Times pod názvom „Nezakazujte rovnosť.“ K ostatným spoločnostiam patria Yelp, Slack, Tinder, Ben & Jerry’s, H&M, Glossier, The Body Shop, Disney, Netflix a iné. V prehlásení je uvedené, že „zákony obmedzujúce potraty bránia schopnosti vybudovať rôznorodú a inkluzívnu pracovnú silu, nábor najlepších talentov naprieč všetkými štátmi.

V liste spoločnosti vyzývajú, aby „ľudia povstali za reproduktívny zdravotnícky systém,“ ktorý je ohrozený tým, že republikánski politici naprieč USA prijímajú zákony na ochranu počatého života. Potratová politika je podľa signatárov potrebná, aby neprišlo k obmedzovaniu „zdravia, nezávislosti a ekonomickej stability zamestnancov a zákazníkov.“  Zákony obmedzujúce potraty sú zároveň podľa 180 spoločností „proti ich hodnotám a zlé pre biznis.“

V USA sa ročne zavraždí 880 000 detí, pričom 180 spoločností, ktoré petíciu podpísali zamestnáva 108 000 zamestnancov. Znamená to, že na 1 pracovné miesto je potrebné podľa týchto firiem zabiť 8 detí.

Republikánom sa v uplynulých mesiacoch podarilo presadiť výrazne zvýšenú ochranu počatého života v ďalších štátoch USA. Demokrati naopak sa snažia posunúť potraty do deviateho mesiaca v štátoch, ktoré kontrolujú.

Kňaz Juraj Vittek nedávno v relácii vKontexte na TV Lux naopak za katolíckych radikálov nazval tých, ktorí v USA podporujú nie Demokratickú stranu, ale Trumpa.

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial