Press "Enter" to skip to content

Juncker na záver funkčného obdobia pochválil Merkelovej politiku otvorených hraníc

Podľa dosluhujúceho predsedu Európskej komisie počiatočná nemecká migračná politika Európu skôr spájala, ako rozdeľovala. Myslí si to dosluhujúci predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker, ktorý pochválil nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú za jej politiku prijímania utečencov. 

„Angela Merkelová spravila na jeseň roku 2015 správnu vec, a dejiny jej (raz) dajú za pravdu,“ povedal v rozhovore pre piatkové vydanie nemeckého bulvárneho denníka Bild, z ktorého citovala agentúra DPA.

Jean Claude Juncker nedávno vzbudil pohoršenie, keď uviedol pre poľské média, že „žiaden pronárodný politik“ nemá miesto v administratívnych štruktúrach Európskej komisie a ozrejmil, že v minulosti odmietol šiestich kandidátov na členov Európskej komisie.

Jean Claude Juncker bol naminantom kresťansko-demokratických strán združených v EPP na predsedu Komisie. Jej členom na Slovensku je KDH. Za politiku povinných kvót v Európskom parlamente hlasovali lídri kandidátky Kresťanskej únie Anna Záborska a KDH Ivan Štefanec. Predseda KDŽP Štefan Kuffa naopak vyhlásil, že „podporovanie masívnej islamskej migrácie má za cieľ podmaniť si kresťanstvo v Európe a omladenie európskeho kontinentu zabezpečíme prijatím počatých detí, ktoré zabíjame v desiatkach miliónov a nie migráciou, ktorá je amorálna aj voči africkým krajinám, pretože ich pripravuje o najkvalitnejších ľudí.

„Inštitút ľudských práv v masívnej kampani na facebooku počas moratória vyzýva ľudí, aby Kuffu do europarlamentu nevolili.

Kardinál Burke vyzval tento týždeň voličov, aby sa postavili proti politikom a vládam, ktoré presadzujú politiku masívnej islamskej migrácie.

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial