Press "Enter" to skip to content

Dievčatko prežilo potrat a bolo pokrstené – Victoria, teda “víťazstvo.”

Bolíviou otriasol prípad znásilnenia iba 13 ročného dievčaťa, ktoré následne otehotnelo. Dievča najskôr skrývala tehotenstvo zo strachu pred reakciou okolia a najmä svojho otca. Trpela depresiami, úzkosťou a strachom.

V 27 týždni tehotenstva sa však rozhodla pre potrat, ktorý je v Bolívii ilegálny, vo všetkých prípadoch okrem prípadu znásilnenia. Aj v tomto prípade však existuje princíp vo výhrade svedomia, kedy lekár má právo odmietnuť vykonať potrat. To sa stalo aj v tomto prípade. Nakoniec sa na potrat podujal riaditeľ zariadenia.

Po požití interupčnej tabletky sa predpokladalo, že dieťa sa narodí mŕtve. Prekvapením bolo, že toxikované dievčatko sa narodilo s váhou 1,2 kg, čo je tretinová váha priemerných novorodencov. Nakoľko dieťa „nechcelo“ zomrieť a vykazovalo aj po narodení známky života, nakoniec sa zdravotnícky personál rozhodol dieťa zobrať do lekárskej starostlivosti.

Jej revitalizácia sa zrýchlovala a dieť nakoniec prežilo. Aj napriek tomu matka dieťa odmietala k sebe prijať. Nakoniec sa pri jednej z návštev rozhodla staršia sestra matky pozrieť sa na dievčatko a rozhodla sa, že si ho ponechá. „Nemala som dievča, iba dvoch chlapcov. Videla som ju a bola tak krechká,“ skonštatovala El Deber.

Dievčatko nakoniec prijali aj starí rodičia: „Je to naša krv, zmierime sa s ňou. To dieťatko za nič nemôže,“ uviedla stará mama. Piateho júna bolo v nemocnici dievčatko pokrstené a dostala meno Victoria, čo v preklade znamená “víťazstvo.” Podľa hovorcu arcidiecézy Santa Cruz, Erwina Bazána,  “ je úžesné na Viktórii, že sa jej darí získať srdcia ľudí a prekonávať odmietanie, za ktoré ona nemôže. Je neuveriteľné sledovať, ako veľa ľudí chce pomôcť a som presvedčený, že sa jej podarí prekonať toto štádium odopieranej lásky.“

Tento prípad je zároveň príkladom, koľko potratov na svete je vykonaných len preto, že matka je v bezvýchodiskovej emočnej situácii, ktorá trestá nevinnú obeť na strate života. Je to príležitosť pre zvýšenie starostlivosti zo strany štátu, cirkvi a dobrovoľníckych organizácii práve v takýchto prípadoch.

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial