Press "Enter" to skip to content

Čarnogurský odmietol dohodu KDH s liberálmi: Voliť KDH nebudem!

V sobotu 20. júla sa uskutoční v Bratislave pochod Hrdí na rodinu. Zrejme to bude tak trochu odpoveď na pochod homosexuálov a iných sexuálnych menšín (v Prahe medzi ne patrili aj pedofili), ktorý toho dňa privíta medzi sebou aj primátora Bratislavy a verchušku strany Progresívne Slovensko. Keby Zuzana Čaputová nebola prezidentkou Slovenska, iste by medzi nimi pochodovala aj ona, veď bola podpredsedkyňou Progresívneho Slovenska. Rád by som sa zúčastnil pochodu Hrdí na rodinu, ale budem mimo Slovenska, tak aspoň niečo písomne.

Homosexuáli odôvodňujú svoj pochod potrebou odstrániť alebo aspoň upozorniť na svoju diskrimináciu. A zatiaľ spomínajú medzi diskrimináciou, že nemôžu uzavrieť aspoň registrované partnerstvo. Aká diskriminácia? Registrované partnerstvo u nás umožňuje zákon. Podľa § 115 Občianskeho zákonníka, domácnosť tvoria fyzické osoby, ktoré spolu trvale žijú a spoločne uhradzujú náklady na svoje potreby. Čiže nevyžaduje sa žiadne úradné povolenie. Stačí ísť na ktorúkoľvek matriku, oznámiť, že dve osoby spolu trvale žijú, matrika ich zaregistruje a sú registrovaným partnerstvom. Ak spolu žijú aspoň rok, navzájom dedia zo zákona v druhej skupine. Neprezrádzam žiadne tajomstvo ak napíšem, že o vysokom ústavnom činiteľovi sa hovorí, že patrí k homosexuálom. Vytýka mu to niekto, je diskriminovaný? Dúhoví zatiaľ uvádzajú, že chcú „aspoň“ registrované partnerstvá. Ďalej by chceli určite manželstvá. Na šťastie na Slovensku to nejde. Manželstvo ako jedinečný zväzok muža a ženy je chránené Ústavou. Je to výsledok politickej dohody medzi Jánom Figeľom ako predsedom KDH a Róbertom Ficom za SMER z roku 2014. Ako vtedy celá slniečkárska tlač kydala na Jána Figeľa! Ale je to teraz najsilnejšia ochrana manželstva.

Britský historik Paul Johnson píše v knihe Čestne o Bohu (Honest on God), že v 60-tych rokoch ako mladý ľavicový novinár stál na strane homosexuálov, pretože si myslel, že sú naozaj diskriminovaní. Postupne v Británii všetky ich vtedajšie požiadavky splnili. Johnson očakával, že prestanú demonštrovať, keďže ich požiadavky splnili. Ale kdeže! Demonštrovali za ďalšie svoje požiadavky. Aj toto pozorovanie previedlo Johnsona od ľavice na pravicu.

Pokiaľ som pôsobil v politike, absolvoval som niekoľko verejných diskusií so zástupcami homosexuálov. Po niekoľkých som prišiel k pozorovaniu. Keď niečo presadzujú príslušníci „sexuálnej väčšiny“, argumentujú spoločenským prospechom, zjednodušene prospechom iných. Keď niečo presadzujú príslušníci „sexuálnej menšiny“, argumentujú svojim prospechom. Ponechám na sociálnych psychológov, aby to vysvetlili.

Tradičné manželstvo muža a ženy (žien) sa vyvinulo za tisícročia a chránia ho všetky civilizácie. Na jeho základe sa vytvára rodina a rodiny sú oporami spoločnosti. Okrem iného sa manželstvo osvedčilo ako najlepšia ochrana detí a azda aj preto sa v tradičných manželstvách rodí najviac detí. Sčítania obyvateľstva aj teraz číselne dokazujú, že v manželstvách je viac detí, aj u nás než napríklad v obyčajných partnerstvách a to už nehovorím o partnerstvách homosexuálov. Štatistiky hovoria, že v každej spoločnosti je určité (malé) percento samostatne žijúcich osôb, a to nielen zo sexuálnych dôvodov. Štát nech zabezpečí základné dôchodky, ale nech majú deti väčšiu možnosť rozhodovať sami o časti svojich daní, určenej na dôchodky, komu pôjdu. Dôchodky partnerstiev homosexuálov, či registrované alebo neregistrované, budú zákonite nižšie lebo budú závisieť len od ich zárobkov. Nebude mať kto iný prispieť na ich dôchodky zo svojich daní. Potom uvidíme Gay Pride pochody!

Pochody homosexuálov slúžia najmä zviditeľneniu ich životného štýlu a iných sexuálnych menšín s otvoreným koncom – už sa tam tlačia aj pedofili. Proti ich životnému štýlu niet námietok, ale niet dôvodov na jeho propagáciu, pretože je spoločensky menej prínosný než rodina a dokonca mnohým jeho nositeľom prináša duševné strádanie.

Na záver konkrétne. V roku 1990 som sa podieľal na zakladaní KDH. Zakladatelia sme chceli po desaťročiach komunizmu obnoviť piliere našej civilizácie čiže kresťanskej civilizácie. Mnohé sa podarilo, veľa ešte nie. KDH sa zapojilo do politického zápasu so všetkými jeho kladmi aj zápormi. Ale vždy si bolo vedomé svojho ideového azimutu. Pred voľbami v roku 1990 odmietlo ponuku VPN na spoločnú kandidátku. V roku 1998 som hlasoval proti programovému vyhláseniu vlády, ktorej som bol členom, pretože neobsahovalo programové body programu, s ktorým išlo SDK do volieb. V roku 2006 KDH ako člen vládnej koalície povalilo vládu, pretože Mikuláš Dzurinda nechcel plniť programové body, ktoré vnieslo KDH. Čo vidíme dnes? KDH uzavrelo zmluvu s Progresívnym Slovenskom, ktoré je ideovým protikladom KDH. Jednička na kandidátke KDH v eurovoľbách Ivan Štefanec sa verejne chváli, že pôjde na pochod homosexuálov. Taký človek by nemal byť schopný robiť kariéru cez KDH. Súčasné KDH preukazuje priam oportunizmus voči liberálnej politickej korektnosti. Súčasné KDH dokáže v ideových otázkach len ustupovať.

Blížia sa parlamentné voľby. Ešte neviem, koho v nich budem voliť, ale viem, koho nebudem voliť. Nebudem voliť KDH.   

Zdroj: jancarnogursky.sk

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial