Press "Enter" to skip to content

Čo sa stalo s telom Ježiša Krista v Notre Dame?

Last updated on 17. apríla 2019

Všetky svetské média a kresťanskí politici sa za uplynulé hodiny vyslovili k požiaru v katedrále Notre Dame. Progresívec Macron, ktorý si z útoku na katolícku cirkev urobil podstatnú časť svojej politickej agendy povedal, že v Notre Dame zhorelo aj časť z neho. Merkelová, ktorá zaprasila Nemecko dekadentnou antikresťanskou sexuálnou výchovou, ktorá znázorňuje päťročným deťom čo robí v posteli ocko s mamičkou, či ocko s ockom, povedala, že pri požiari v Notre Dame zhorel symbol európskej kultúry.

Počas celého večera sa však nikto nevyjadril k tomu najpodstatnejšiemu. Či sa podarilo v Notre Dame zachrániť pred požiarom Telo Ježiša Krista prítomného v Eucharistii. Akoby to nikoho nezaujímalo. Toto je skutočný odraz toho, kam sa podela viera dávno predtým, ako zhorela katedrála. Kostol má totiž len jeden účel. Vo svätostánku ukryť bezbranného Krista a umožniť veriacemu ľudu sa pred ním modliť. Ak neveríme v Eucharistiu, kostoly sú kamene a z kameňov sú budovy.

Televízne štáby sa predháňali s informáciami, či padnú alebo nepadnú aj dve veže, či sa podarí zachrániť polovicu strechy alebo nie. To najdôležitejšie nezaujímalo akoby nikoho. Zhorel alebo nezhorel Kristus prítomný v Eucharistii počas tohto požiaru? Kristus, ktorý je v nej prítomný telom, dušou a Božstvom? Ak by nikto nestihol vybrať zo svätostánku Krista, ten v ňom horel v čase, kedy sa média snažili zistiť, či hasiči zachránia vzácne obrazy.  Kríza katolicizmu je reálna a zhorená katedrála je len vonkajším mementom.

Správca Notre Dame v televízii vedľa primátorky Paríža povedal, že tento požiar je apokalyptickým znamením. Francúzski progresívni liberáli vytiahli do boja proti Bohu už v časoch Francúzskej revolúcie, keď vyvraždili podstatnú časť francúzskej katolíckej cirkvi. Gilotíny nestačili, tak predlžovali nože na viac hláv. Ešte dnes je pravdou, že kostoly postavené pred rokom 1905 sú skonfiškované a cirkev je v nich nájomcom. Ako za komunizmu.

Nebohý kardinál Korec sa nechal raz počuť slovami: všetko je buď Božia vôľa alebo Božie dopustenie. Je isté, že v čerajšom požiari sa Boh ozval s jasným odkazom. Je na kontemplácii každého, aby pochopil s akým.

Skutočnosť, že nik sa nepýta po tom, či telo Krista zhorelo v katedrále je odrazom veľkej duchovnej suchoty. Dozvedáme sa len, že počas požiaru žiaden človek nebol zranený ani nezomrel. Aj toto je odraz časti Cirkvi, ktorá recikláciu plastových fliaš dala pred hlásanie pravej katolíckej viery.

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial