Press "Enter" to skip to content

Islamský radikál zverejnil video, že prišiel do Kanady zabiť katolíčku Asiu Bibi.

Last updated on 30. mája 2019

Hrozba smrti, ktorému sa únikom z Pakistanu chcela ochrániť Asia Bibi, neskončila. Katolíčka, matka 5 detí získala azyl v Kanade potom, čo ju odmietla prijať Veľká Británia a iné krajiny.

Asia Bibi bola pôvodne odsúdená v Pakistane na trest smrti za to, že sa napila ako kresťanka z “moslimskej studne,” na trest smrti, prešla cestou odmietania zo strany európskych krajín, keď hľadala azyl. Kanada jej udelila nakoniec azyl a zabezpečila jej pobyt na utajenom mieste.

Súdny process s Asia Bibi trval neuveriteľných 10 rokov, počas ktorých matka piatich detí čakala na rozsudok smrti na základe svedectva islamského duchovného, ktorý príbeh prerozprával sprostredkovane. Po odsudení na trest smrti prvostupňovým súdom, bola v odvolacom konaní Najvyšším súdom oslobodená.

Na internete najnovšie bolo uverejnené video muža, ktorý sa prezentuje ako verný moslim, majúci v úcte proroka Mohameda a sľubujúci zavraždiť Asiu Bibi, pretože jej oslobodenie je urážkou islamu. Muž prehlásil, že za oslobodením Asia Bibi vidí “židovskú vládu a nepriateľov islámu.”

Podľa informácií z Pakistanu veľa katolíckych kostolov dostalo po vycestovaní Asia Bibi množstvo výhražných listov.

Wilson Chowdhry z kresťanskej asociácie pomáhajúcej prenasledovaným kresťanom vo svete, vyslovil obavu, že sa vytvára zradikalizovaná sieť moslimov, ktorí pripravujú útok, ako reakciu na vycestovanie Asia Bibi z Pakistanu. Útok sa podľa neho dá očakávať nielen na Asiu Bibia a jej rodinu, ale terčom teroristických útokov sa môžu stať aj kostoly.  

“Informovali sme potrebné úrady dotknutých štátov o hrozbách, ktoré predstavujú nielen pre Asiu Bibi, ale aj pre iných nevinných ľudí,” uviedla asociácia.  

SvetloSveta

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial