Press "Enter" to skip to content

Ministerka za CDU dokázala popriať moslimom k ramadánu, kresťanom na Vianoce však odkázala: “je jedno v čo veríte.”

Last updated on 14. apríla 2019

Nemecká CDU pobúrila vo vianočnom období nielen kresťanov v Nemecku, ale aj médiá. Ministerka za CDU Annette Widmann-Mauz rozposlala pri príležitosti Vianoc a Nového roka vianočný pozdrav, na ktorom ani raz nespomenula slovo “Vianoce”, ale hlavný nadpis znel: “Je jedno v čo veríte, prajeme Vám krásny čas a všetko dobré v Novom roku.”

Dokonca aj bulvárny denník Bild považuje za „komické,“ že v deň ramadánu ministerka dokázala zapriať „moslimom a moslimkách“ k ich sviatku, v deň chanuky zapriala „židovským spoluobčanom,“ ale k jednému z najväčších kresťanských sviatkov sa zmohla len na:  „Je jedno v čo veríte.“

Po vlne kritiky v spoločnosti sa pridali dokonca aj predstavitelia ľavicovej strany Die Linke, ktorí správanie ministerky za CDU nazvali „falošne chápanou toleranciou,“ ktorá Vianoce robí neviditeľnými.

Centrálna rada Moslimov v Nemecku pritom verejne publikovala vinš kresťanom a zapriala k Vianociam pokoj. Islamský expert Ahmad Mansour reagoval na ministerku za CDU Widmann-Mauz kritikou, ktorou bránil kresťanov: „Sebavedomie vyzerá inak. Samozrejme, že je potrebné vedieť kresťanom popriať k sviatkom, predovšetkým ak ste politik a zodpovedný za integráciu.“

Ministerka sa následne dostala pod kritiku aj viacerých členov strany, ktorí skonštatovali, že integrovať iných nemôže politik, ktorý je slepý ku kultúre, do ktorej sa majú iní integrovať.

Na čelo CDU bola na straníckom sneme zvolená nová predsedníčka Annegre Kramp-Karrenbauer, ktorú kardinál Brandmuller nazval “exkomunikovanou heretičkou” za jej snahu presadiť v rozpore s dogmatickým učením Cirkvi svätenie žien a prikázať to Cirkvi zákonom.

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial