Press "Enter" to skip to content

Pápež rozdal mladým 6000 ružencov, aby sa za neho modlili

Svätý Otec František dnes slávi svoje meniny. Jeho krstným patrónom je svätý Juraj (po španielsky Jorge), mučeník z Malej Ázie z prelomu 3. a 4. storočia. Pri tejto príležitosti Svätý Otec venoval šesťtisíc ružencov mladým z Milána, ktorí sú na púti v Ríme spolu so svojím arcibiskupom Mariom Delpinim.

Ide o ružence z olivového dreva vyrobené vo Svätej zemi, ktoré dostali i účastníci tohtoročných Svetových dní mládeže v Paname. Ako uviedol vatikánsky hovorca Alessandro Gisotti, „týmto gestom  Svätý Otec prosí mladých o osobitnú spomienku v modlitbe, so zvláštnym zverením sa Panne Márii, len niekoľko dní pred začiatkom mesiaca máj, ktorý je venovaný Božej Matke“.

Mladí pútnici z Milána dnes ráno spolu so svojím arcibiskupom slávili Eucharistiu  v bazilike nad hrobom sv. Petra a zajtra sa zúčastnia na generálnej audiencii s pápežom Františkom.

Nie je to po prvýkrát, čo sa Jorge Mario Bergoglio na svoj sviatok delí s ostatnými formou darčeku. Minulý rok na svoje krstné meniny venoval päťtisíc zmrzlín chudobným, o ktorých sa stará Úrad apoštolskej charity.

Vo všeobecnom liturgickom kalendári sa spomienka sv. Juraja slávi 23. apríla. U nás je kvôli spomienke sv. Vojtecha posunutá na nasledujúci deň.

Vatican News

T

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial