Press "Enter" to skip to content

Nahnevaný Hlina odkázal politikom KDH, ktorí podporili Mikloška, že sú pyšní kresťanskí elitári

Last updated on 8. apríla 2019

Predvolebná tlačová konferencia Františka Mikloška mala zvláštnu pachuť. Stretla sa na nej celá „elita kresťanskej demokracie.“ Presne týmto označením Mikloško uviedol politikov, ktorí sa na tlačovej konferencii zúčastnili.

Ocilková, Štefanec, Majerský, Záborska, samozrejme Figeľ, prijali toto označenie. Nikde sa proti nemu neohradili. To, že bol prítomný aj autentický kresťan Vašečka je automatické, aj keď sa ešte nesmelo schováva na fotografiách po tom, čo len pani Záborská ohlásila, že už nie je v KDH, ale prebral inú stranu.

V každom prípade to znamená, že tí, ktorí sa na tlačovú konferenciu nedostavili, nepatria podľa prítomných medzi „kresťanskú elitu“. Nebol tam aj Matovič a Hlina. Jaroslav Daniška vo svojom komentári na Postoji po tlačovej konferencii zdôraznil, že si treba všimnúť prítomnosť Milana Majerského, ktorý svojho predsedu neospravedlnil. Ospravedlnil iba pána Čaučíka. Pán Daniška ešte naznačil, že prebehla v predsedníctve KDH voči Hlinovi aj rebélia. Milan Majerský s Figeľom vtiahli KDH do bezprecedentnej porážky, pretože Mikloško bol kandidát dvoch kresťanských strán a preto Mikloškov výsledok sa dá interpretovať ako voličský potenciál týchto dvoch strán. Tomuto zrkadlu sa chcel pochopiteľne Hlina vyhnúť a darilo sa mu to celú kampaň, až do momentu, kedy Majerský zobral politiku do svojich rúk.

Alojzovi Hlinovi zostáva jediné: pokúsiť sa interpetovať neúspech Mikloška ako niečo, čo s KDH nesúvisí. Obvinil ho z pýchy a uznal, že nejakí voliči KDH odišli k Čaputovej. Jeden argument je horší ako druhý. Ak totiž obviňuje Mikloška z pýchy, musí obviniť celé vedenie KDH, ktoré bolo prítomné. Mikloško povedal na tlačovej konferencii, že týmito kresťanskými elitármi sú všetci prítomní, teda prakticky celé vedenie KDH a Kresťanskej únie. Nikto sa neohradil a vychutnávali si moment aj bez svojho predsedu. Druhý argument, že voliči KDH napriek prosbe vedenia odišli už v prvom kole voliť ultraliberálneho kandidáta proti ktorému vystúpila aj cirkev, neveští pre KDH nič dobré. Ak to urobili pri Čaputovej, nie je dôvod očakávať, že to neurobia aj pri Progresívnom Slovensku.

Osobitne sa však dá viniť Mikloška, že v prezidentských voľbách získal toľko percent, ako v prieskumoch vykazuje KDH, len ak ja sám plánujem z toho vyvodiť voči sebe nejaký záver.

Ferdinand Turinič

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial