Press "Enter" to skip to content

Harabin nevstúpi do Národnej koalície, zvažuje založenie vlastnej strany

Nedávno sa na internete objavilo video, ktoré bolo medzičasom stiahnuté, v ktorom v osobnom rozhovore sa Štefan Harabin vyjadril, že do strany Národná koalícia nevstúpi. Medzičasom silnia signály, že Štefan Harabin zakladá vlastnú politickú stranu.

Ako prvý s touto informáciou prišiel prezident Kiska, ktorý vyjadril presvedčenie, že takáto politická strana vznikne, nakoľko Štefan Harabin má byť aktívny na východe Slovenska pri oslovovaní primátorov a starostov.

V rozhovore pre Parlamentné listy Štefan Harabin vznik politickej strany nevylúčil. Podľa jeho názoru nepríde k zrušeniu „zmanipulovaných prezidentských volieb.“ Podľa Harabina existuje skupina voličov, ktorí si „uvedomujú hrozby v podobe masovej organizovanej ilegálnej migrácie, hrozbu trvalej okupácie vojskami cudzej mocnosti a rozvracania našej civilizácie.“ Podpora týchto voličov podľa Harabina predstavuje pre neho záväzok, ktorý nenechá bez odozvy.

„Veď spolu s týmito voličmi chceme chrániť náš štát, naše rodiny a hodnoty. A nielen to. Chceme rozvíjať náš štát, chceme žiť v mieri, chceme mať vzdelanú mladú generáciu. A verím, že nás bude stále viac. Veľkou príležitosťou boli prezidentské voľby. Veľkou príležitosťou sú aj parlamentné voľby v budúcom roku. Predstavil som skoro celý svoj program, ako dosiahnuť naše ciele. Budem sa usilovať, aby sa stal realitou.”

Harabin nakoniec priznal, že oproti svojim plánom nevylučuje založenie vlastnej politickej strany a pozmení tak svoje pôvodné prehlásenie, že stranu nezaloží ani do žiadnej existujúcej nevstúpi.

“Nemal som v úmysle založiť politickú stranu alebo do niektorej vstúpiť. Ale vnímam realitu. Nie som naivný a ako som už povedal, nemyslím si, že Ústavný súd SR zruší výsledky zmanipulovaných prezidentských volieb,” uviedol Harabin.

K otázke, aký je rozdieľ medzi ním a Kotlebom uviedol, že “na rozdiel od pána Kotlebu nechcem, aby Slovensko teraz vystúpilo z EÚ alebo z NATO. Chcem však, aby tieto medzinárodné organizácie dodržiavali platné zmluvy a nesnažili sa členské štáty zbaviť ich štátnej suverenity.”

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial