Press "Enter" to skip to content

Kresťanka pôvodne odsúdená na smrť za to, že sa napila vody z moslimskej studne, dostala azyl v Kanade

Asia Bibiová, pakistanská kresťanka, ktorá bola kvôli obvineniu z rúhania voči islámu odsúdená na smrť za to, že sa počas obeda od smädu napila z “moslimskej studne” a strávila deväť rokov vo väzení, no súd ju nakoniec zbavil viny, sa už spolu so svojou rodinou nachádza v Kanade. Potvrdili to zdroje Ministerstva zahraničných vecí Pakistanu i Asiin advokát Saiful Malook.

Najvyšší súd Pakistanu Asiu zbavil viny ešte v októbri 2018, avšak kvôli vyjednávaniu vlády s predstaviteľmi extrémistického islamu bol jej odchod z krajiny neistý a jej život bol v neustálom ohrození.

Biskup diecézy Hyderabad Mons. Samson Shukardin o odchode Asie pre Agentúru Fides uviedol:

„Je to jedno dôležité rozhodnutie vlády nechať ju odísť mimo krajiny, a je to aj skutok spravodlivosti voči žene, ktorá po desaťročie znášala silnú nespravodlivosť a utrpenie. (…) Nikdy nie je ľahké zanechať milovanú vlasť, miesto vlastných predkov, svojich drahých a príbuzných. No keď nie sú alternatívy, je treba zanechať krajinu: veď tu by bol jej život v nebezpečenstve aj po rozhodnutí Najvyššieho súdu. (…) Modlíme sa za jej nový začiatok s jej rodinou v Kanade.“

V rozhovore pre Vatican News sa k úspešnej emigrácii Asie vyjadril aj Paul Bhatti, brat bývalého pakistanského ministra pre náboženské menšiny Shabaza Bhattiho, katolíka, ktorého v roku 2011 zavraždili extrémisti kvôli jeho otvorenému nesúhlasu so zákonom o rúhaní. Shabaz obhajoval aj prípad Asie a osobne ju navštívil vo väzení. Jeho brat Paul Bhatti o emigrácii Asie povedal:

„Je to správa, ktorá dala jedno veľké zadosťučinenie nám všetkým, aj keď sme boli presvedčení, že toto bude uzáver, už odkedy bola Asia prepustená. Boli sme neustále v kontakte s kanadskými autoritami i s tými pakistanskými. (…) Pravda zvíťazila. Toto je pre nás jedno veľké zadosťučinenie.“

TKKBS

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial