Press "Enter" to skip to content

Nemecká štúdia: Do Európy migrujú predovšetkým mladí muži patriaci minimálne do strednej triedy.

Last updated on 15. júla 2019

Vedúci berlinského inštitútu pre populáciu a rozvoj ( Berlin-Instituts für Bevölkerung und Entwicklung) Reiner Klingholz uviedol na adresu migračnej vlny, ktorú zaznamenáva Európa, že jej hlavnou zložkou sú príslušníci strednej a vyššej vrstvy a nie chudobní Afričania.

„Ľudia vo veľkej väčšine chudobných afrických krajín si nemôžu dovoliť vysťahovanie. Na to, aby mohli emigrovať musia najskôr dosiahnuť ekonomickú úroveň aspoň strednej vrstvy.“

Podľa štúdie, ktorú tento týždeň inštitút uverejnil, hlavná časť migrantov z Afriky sú mladí ludia medzi 20 a 30 rokom života, predovšetkým muži, relatívne dobre vzdelaní a nepatria medzi chudobných. “Teória o chudákoch, ktorí migrujú do Európy je jednoducho mýtus,“ uviedol v rozhovore pre nemecký „Spiegel.“

Na to, aby si migranti mohli dovoliť emigrovať a zaplatiť s tým súvisiace výdavky, musia disponovať dostatočnými finančnými zdrojmi. Tieto zdroje vedia ľudia podľa Klingholza získať v prípade, že výkon ich hospodárstva dosahuje v ukazovateli dosahovanej výšky HDP minimálne 8000 až 13 000 dolárov. Do tejto kategórie patria predovšetkým krajiny ako Tunisko, Jordánsko a podobne.

Viaceré kresťanské organizácie upozorňujú, že podporovanie migrácie z Afriky je novodobý kolonializmus, ktorým prichádzajú africké krajiny o najkvalitnejšiu pracovnú silu, inteligenciu a mládež, čo bude mať negatívne následky na rozvoj kontinentu v budúcnosti.

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial