Press "Enter" to skip to content

Pápež uznal zázrak vzkriesenia mŕtveho chlapca

V sobotu 6.7. pápež František formálne uznal zázrak vzkriesenia mŕtveho chlapca, ktorý sa udial v roku 2010. Rodičia chlapca Jamesa Fultona Engstrom, ktorý vyše hodiny nevykazoval žiadnu činnosť srdca a vitálnych funkcií, spustili modlitbovú reťaz na orodovanie arcibiskupa Fultona J. Sheen z úmyslom prinavrátenia života chlapcovi.

Po 61 minútach lekári zaznamenali prinavrátenie činnosti srdca, dýchania a mozgovej činnosti. Chlapec nenesie žiadne zdravotné následky a vyvíja sa úplne zdravo. Biskupstvo v Peorii v roku 2011 spustilo vyšetrovanie zázraku a zaznamenalo svedectvá rodičov, lekárov, zdravotných sestier a ostatných ľudí, ktorí boli svedkami prípadu. Záver správy jednoznačne stanovuje, že v danom prípade ide „o zázrak.“ Správu miestny biskup Jenky následne podstúpil Kongregácii pre kauzy svätých do Vatikánu, ktorá ju podrobila potrebnej verifikácii a odporučila pápežovi zázrak na orodovanie arcibiskupa Fultona J. Sheena uznať.

Biskup Jenky na rozhodnutie pápeža Františka, ktoré prišlo týždeň po prenesení telesných pozostatkov Fultona Sheena z New Yorku do rodnej Peorie, reagoval slovami: „Je naozaj úžasné vidieť, ako Boh koná zázraky aj v týchto časoch. Som prenesmierne vďačný, že Vatikán konal tak rýchlo.“

Biskup zároveň ohlásil, že začína s prípravou ceremónie na blahorečenie, kedy sa čaká na stanovenie dátumu zo strany Svätého otca. Je predpoklad, že dátum bude zhodný so 100 ročným výročím kňazskej vysviacky Fultona J. Sheena.

Fulton J. Sheen patrí medzi najväčšie postavy Katolíckej cirkvi. Pápež Ján Pavol II. Pri stretnutí s arcibiskupom Sheenom použil na jeho adresu rovnaké slová, ako počul sv. Tomáš Akvinský od Boha na konci svojho života: „Dobre si hovoril o Pánovi.“

Kázeň a katechézu Fultona Sheena každú nedeľu sledovalo vyše 30 miliónov ľudí a do dnešného dňa je jediným katolíckym duchovným, ktorý získal EMMY Awards. Fulton Sheen je považovaný za prvého teleevanjelizátora v Cirkvi a má prezývku „Ján Krstiteľ Ameriky.“ Napísal 66 kníh, ktoré všetky boli bestsellermi.

Fulton Sheen patril k silným zástancom pravého učenia Katolíckej cirkvi a chránil ju pre prúdom teologického modernizmu.

Ak máte záujem spoznávať kázne, katechézy, život Fulton J. Sheena a mať prehľad o blahorečení, staňte sa odberateľmi novej FB stránky Arcibiskup Fulton J. Sheen.

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial