Press "Enter" to skip to content

Kisku nechce polovica Slovákov vidieť v politike, Radičová a Žitňanská od projektu cúvajú

Last updated on 8. apríla 2019

Výsledky prieskumu agentúry Focus, ktorý zrealizovala pre televíziu Markíza dopadli pre Andreja Kisku zle. Podľa výsledkov prieskumu by si až 49,2 percenta respondentov želalo, aby Andrej Kiska úplne odišiel z politického života.

Naopak, aby Andrej Kiska založil politickú stranu si praje iba 19,4%. 18 percent respondentov si myslí, že by sa mal Kiska pripojiť už k existujúcemu politickému zoskupeniu. Ďalších 13,4 percenta opýtaných sa nevedelo k otázke vyjadriť. Najväčší odpor k prezidentovi vyjadrujú voliči SNS, ĽSNS a Smeru.

Andrej Kiska minulý týždeň zverejnil  výsledky agentúry AKO, ktorá neexistujúcej strane už namerala podporu približne 40%. Andrej Kiska sa nevyjadril k osobám, ktoré budú súčasťou politickej strany, ale média začali spomínať Ivetu Radičovú a Luciu Žitňanskú. Žitňanská medzitým vylúčila, že by išla s Kiskom do ďalšej strany a Radičová sa dnes pre Hospodárske noviny vyjadrila, že je osobou, ktorá rozďeľuje spoločnosť a nechcela by toto rozdelenie preniesť do politického subjektu. Dá sa teda predpokladať, že v Kiskovej strane nebude zastávať žiadnu výkonnú funkciu.

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial