Press "Enter" to skip to content

Harabin: Zo Slovenska sa stala unesená krajina

Last updated on 11. apríla 2019

Pán Harabin, stali ste centrálnou osobou týchto volieb a spomína Vás asi každý kandidát. Mistrík dokonca mesiace púšťa reklamu s Vašou podobizňou. Prekvapilo Vás to?

Štefan Harabin: Slovensko trpí na politikov, ktorí svoju politickú kariéru majú postavenú len na očierňovaní niekoho iného, pretože vedia, že ľuďom nemajú čo ponúknuť a tak sa tvária, že Slovákov pred niekým a niečím horším ako sú oni sami chránia. Myslím si, že ľudia už túto hru prečítali a prestáva byť účinná. Pozrime sa na Bugára. Keď išiel do vlády so Smerom a SNS strašil ľudí Kotlebom, keď ide kandidovať na prezidenta straší pre zmenu Harabinom.

Ste sudcom Najvyššieho súdu a kandidujete na prezidenta. Ide to dokopy?
Sudca Najvyššieho súdu Slovenskej republiky je zároveň občanom tohto štátu a rozhoduje v mene štátu. Každý občan má vlastnú skúsenosť s tým, ako funguje tento štát aj na základe toho, v akej oblasti pôsobí. Túto skúsenosť mám aj ja a bohatú. Práve táto skúsenosť ma utvrdila v rozhodnutí ísť kandidovať.

V akom stave je teda podľa Vás Slovensko?
Zo Slovenska sa stala unesená krajina, kedy úzka skupina skorumpovaných a nekompetentných politikov dovolila všelijakým záujmových skupinám urobiť z obyvateľov tejto krajiny občanov druhej kategórie. Druhá skupina politikov sú tí, ktorí obetujú životné záujmy Slovenska, len preto, aby sa stali obľúbenými v medzinárodných organizáciách a zabezpečili si tam ďalšiu dobré platenú kariéru. Lajčák a Šefčovič sú toho exemplárnym príkladom, ale aj mnohí iní.
Oficiálnu kampaň ste začali jasným prihlásením sa k politike ochranou života a proti politike LGBTI. Je to potrebné?

Andrej Kiska za štyri roky neprijal ani raz predstaviteľov rodín, ale zástupcov Inakosti na počkanie. Dnes sa kandidáti predbiehajú, ktorý je viac proti životu a rodine. Radikáli sú tí, čo stoja na strane tradičnej rodiny. Nebojím sa povedať jasný postoj a som v tomto plne za jedno s otcom Mariánom Kuffom. Keď budem prezident ako prvé do troch dní vypoviem Istanbulský dohovor bez diskusie, lebo bez diskusie bol podpísaný. Muž je muž, lebo sa tak narodí a nie je ženou len preto, že ráno umýval riad.
Preslávili ste sa, že často používate na adresu politikov slovo „fašisti.“ Nie je to za čiarou?
Definícia slova “fašizmus” je, že ide o politický systém, ktorý koná v prospech súkromných korporácii a na úkor občanov. Je to presadzovanie záujmov úzkej skupiny ľudí na úkor spoločného dobra. Pozrite si to v slovníku a dáte mi za pravdu. Slovensko je v tomto klasickom zmysle prototypom liberálneho fašizmu, pretože politici tu robia v prospech úzkej skupiny korporácií na úkor ľudí a dlhodobo a zároveň ľudia s iným názorom prenasledovaní.
Média a politici pri Vašej osobe sú akoby v úplnej zhode, že ste antisystémovou osobou.

Sudca má byť ten, kto má šatku na očiach a rozhoduje len na základe faktov. Harabin rozhoduje vždy len striktne podľa zákona. Ak sa im to nepáči, musia politici zmeniť zákony, podľa ktorých sudcovia rozhodujú. Neprehral som ani jeden spor, ktorý voči mne iniciovali. Ja sa vždy postavím na stranu práva a zákonnosti a nedovolím prenášať politiku a emócie do rozhodovania súdov. Keď okolo Kaliňáka, ale i Lipšica všetci chodili po špičkách, bol som prvý, kto sa postavil proti ich policajnej inšpekcii, ktorá bola pod riadením politika protizákonná a neústavná. Všetci kompetentní boli ticho. Dnes sa tvária, že sa na to zabudlo.
Dobre, ale kvôli Vám napríklad Vladimír Palko opustil Slovenský dohovor za rodinu, pritom nie ste ani jeho súčasťou.
Prosím Vás, keď sa v kostole modlíte ruženec, modlia sa ho v kostole voliči Mikloška aj Harabina. Aktivity SDZR sú o modlitbe ruženca, aby Slovensko duchovne dokázalo obstáť voči návalu extrémneho liberalizmu. Ak pán Palko sa nechce modliť už ruženec na týchto akciách, pretože má pocit, že nie všetci budú voliť Mikloška, ale aj Harabina, ja za to nemôžem. Netreba zabúdať, že Palko bol i proti zvrchovanosti a samostatnosti Slovenska. Keby bolo podľa nich, dnes sme súčasťou Československa. Sú znamenia doby, na ktoré keď nereagujete, odídu. V 90. rokoch vznikali v Európe nové štáty. Palko s Mikloškom dokázali nevyužiť 1000 ročnú príležitosť mať vlastný štát len kvôli ich sporom s Mečiarom.
Koľko disciplinárnych konaní bolo voči Vám podaných?

Bolo ich dosť a všetky som doposiaľ vyhral. So Švecovou je to 14:0, lebo zastupujem aj iných sudcov, ktorých prenasleduje za právny názor. Je to dôkaz, že som predmetom šikanovania. Keď si toto dovoľujú voči mne, ktorý je v práve zbehlý, nevieme si ani predstaviť, akej šikane sú bežní ľudia vystavení na pracoviskách a vo vzťahu k úradom. To, čo ma trápi je, že prehry sporov, ktoré iniciuje pani Švecová neplatí ona, ale občania. Keby to platila ona, rozmyslela by si, či politikom bude túto nadprácu robiť. To, že dnes chce ísť na ústavný súd je vidieť o čo tu išlo. Mal by sa tým, ale zaoberať pán Čižnár.
Spoločnosťou rezonujú určité Vaše rozhodnutia, ktoré sa opakujú. Prvý je, že ste odsúdili františkána za komunizmu.
Každý, kto má pozná vie, že mám bázeň pred Bohom a neobhajoval by som sa vo veci, kde by som bol vinný, ale naopak konal by som verejné pokánie nakoľko viem, že viac rokov už mám za sebou ako pred sebou. Vo Vami spomínanom prípade sme kňaza ako senát okresného súdu plne oslobodili. Kraj rozhodnutie zrušil a na základe hierarchie súdov zaviazal okresný súd ako má rozhodnúť. Uisťujem všetkých, že v tejto spojitosti môžem kľudne spávať. V trojčlennom senáte som mal iba jeden hlas.
Média uviedli, že ste prepustili pedofila.

To je ďalšia manipulácia. Ja som o žiadnej pedofílii nerozhodoval, ale rozhodoval sme o krádeži bicykla. To je ako keby učiteľka skúšala dieťa z matematiky, dala mu dobrú známku a musela sa ísť ospravedlňovať, že prečo mu dala z matematiky dobrú známku, keď má zlú známku zo správania. Desím sa spravodlivosti ak by ju vykonávali ľudia, ktorí vedia bez spisu a dôkazov, čo s kým sa má urobiť. Pre mňa aj ten posledný človek na ulici má právo na rovnakú spravodlivosť. Ja neodsúdim niekoho preto, lebo si to média myslia, ak to zákon neukladá. Zaujímavé, že tí istí ľudia, keď majú problémy so zákonom dožadujú sa, aby ich súdil Harabin.
Spájajú Vás s mafiou. Na jednej strane je rozhovor so Sadikim a na druhej ste vraj chceli prepustiť Lališa.
Jedno je väčšia hlúposť ako druhá. Pri tej prvej som vyhral spor, že taký rozhovor medzi mnou a Sadikim neexistuje. Dokázala to generálna prokuratúra, že taký prepis nemajú. Bola to intrigárska hra Lipšica s Kaliňákom a ľudí z ich okolia (napr. i Krajniaka), keď som navrhol zrušiť špeciálny súd, ktorý mal zjavne fašistické atribúty. Pokiaľ ide o Lališa, upozornil som verejnosť, že spôsob, akým účelovo prehádzali senát, ktorý rozhodoval o Lališovi je protizákonný a neústavný a na základe toho som presvedčený, že Lališ bude úspešný na Ústavnom súde, resp. v Štrasburgu. Aj toho najväčšieho vagabunda treba odsúdiť v súlade so zákonom, inak bude prepustený a trpia nevinní. Toto môže byť jeden z tých prípadov.
Čo sú hlavné body Vašej kampane?

Chcem byť prezident, ktorý bude obhajovať záujmy Slovenska a občanov a to proti oligarchii, bezpráviu a obhajovať v zahraničnej politike záujmy Slovenska pred záujmami nadnárodných inštitúcií. Nedovolím narúšať a ani znižovať rozsah štátnej suverenity. Minister Lajčák a eurokomisár Šefčovič sú prototypmi diplomatov ktorý boli ochotní v mene vlastnej obľúbenosti a kariéry v zahraničí podpísať a presadiť čokoľvek. Marrákešská deklarácia, Migračný, Utečenecký pakt OSN a Istanbulský dohovor sú toho dôkazom. Nebiť Mariána Kuffu, ktorý svojou aktivitou zastavil Istanbulský dohovor, dnes v tejto krajine platia tie najohavnejšie zákony. Chcem veľmi jasne povedať, že stiahnem podpis pod Istanbulským dohovorom a budem pôsobiť na zmierení západu a Ruska. Slovensko bude bezpečné, keď vzťahy medzi veľmocami budú dobré.
Považujete sa za kandidáta proti politickému systému?
Nie som kandidát, ktorý by išiel rozkladať demokratické zriadenie. Som kandidát, ktorý ho naplní. To znamená, budem odhaľovať všetkých, ktorí sa spreneverujú Ústave, verejnému záujmu a občanom. Postavil som sa proti každému politikovi, ktorý začal zavádzať do spoločnosti prvky, ktoré sú nezlučiteľné s demokraciou a Ústavou. Demokracia však neznamená, že ľudí oklamem a následne okradnem. Takto si to predstavujú štandardní politici. Toto pri Harabinovi skončí. S Harabinom určite nastúpi zákon.
Chcete meniť politický systém?
Chcem, aby sa na Slovensku zmenil spôsob ako volíme parlament, aby demokracia bola posilnená. Dnes si jeden politik s rodinou a pár kamarátmi založí stranu, nemá žiadne štruktúry, nemá odborníkov, nevie kde je Snina, či Michalovce a vyhrá voľby, lebo oblepí každý strom letákmi za peniaze oligarchov. Slovensko ešte viac ako nový zákon o politických stranách potrebuje nový zákon o volebnom systéme. Dnes sa zo strán stávajú firmy v područí oligarchov, pretože je to tak nastavené.
Každý kandidát vie zadefinovať svoj elektorát. Kto sú podľa Vás voliči, ktorých oslovujete?
Sú to ľudia, čo sa odmietajú pozerať, ako sa stávajú občanmi druhej kategórie, ktorým záleží na zvrchovanosti Slovenska v kultúrno-etických otázkach a ktorí chcú, aby cítili ekonomicky úspech vo svojich peňaženkách.
Uznáte však, že Slovensku sa aj darí?
Darí sa ekonomicky Európe a USA, preto je logické, že niečo z toho cítime aj my na Slovensku. Slováci však mali byť oveľa bohatší ako sú. Pozrite sa na dlhy domácnosti a Slováci sa za veľmi krátku dobu stali najviac zadlženým národom. Nemecko má niekoľko rokov vysoko prebytkový rozpočet a znižujú štátny dlh. My budeme možno prvýkrát v histórii hospodáriť vyrovnane až tento rok a v dlhoch sme po uši. Nie sme pripravení na krízu, ktorá príde a všetci ekonómovia avizujú, že bude krutá. Bolo nutné začiatkom roka bežným občanom zvyšovať ceny energii a poistky o 6%, keď máme údajne ekonomiku v dobrej kondícii? Muselo za posledných 12 rokov zbytočne zomrieť 40 000 občanov na vyliečiteľné choroby, čo verejne priznali i ministri Drucker a Kažimír?
Ste za vystúpenie Slovenska z Európskej únie a NATO?
Som za to, aby EÚ nebola továrňou chorých ideológií ale vrátila sa k svojmu pôvodnému cieľu, ktorým je hospodárska spolupráca. Dnes byrokrati odtrhnutí od reality kŕmia svet tým, čo ich napadne a myslia si, že budeme ticho. Slovensko má zohrať svoju osobitnú úlohu v Európe tak ako to predpovedal Ján Pavol II., ale to znamená, že nebudeme všetko opakovať ako nesvojprávni ľudia. Rešpekt získate, keď sa západ naučí, že máme vlastný názor a vlastné záujmy, ktorými sú napr. aj posilnenie schengenských hraníc pred moslimskými migrantami.
Ako hodnotíte ostatných kandidátov?
Ja mám vlastný program, ktorý má odkaz a posolstvo. Mňa politici oligarchov, ktorí sa odlišujú len značkou oblekov a formou úsmevu, nezaujímajú. Chcem voľby vyhrať a nie kupčiť s kandidatúrou. Harabin je voľba pre pozitívnu zmenu. Mám kampaň postavenú na priamom oslovovaní občanov, pretože v mainstreame nemám priestor. Útoky na mňa sa budú stupňovať, ale ľudia sú na to už zvyknutí.
Ako odhadujete svoje šance na úspech?

Idem proti mainstreamovým médiám, ktoré má vykreslili ako najväčšieho nepriateľa planéty. Je to jasný odkaz ľuďom, ak chcú prezidenta, za ktorým nestojí oligarchia a skorumpovaní politici a ktorý nie je bábkou v rukách iných, je tu Štefan Harabin. S Božou pomocou tieto voľby dopadnú dobre.

Please follow and like us:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial